Είσοδος ελεύθερη για όλους, με δωρεάν πάρκινγκ, 
σε όλους τους χώρους της ΔΕΘ.
Πρόσβαση για όλα τα οχήματα, από την είσοδο Εγνατίας.

Φίλοι επισκέπτες σας καλωσορίζουμε στην 11η Έκθεση Τοπικών Προϊόντων 
"ΚΡΗΤΗ: Η Μεγάλη Συνάντηση & Τοπικές Γεύσεις Ελλάδας".

Για 9 ημέρες θα έχετε την ευκαιρία να γνωρίσετε και να προμηθευτείτε αγνά προϊόντα απευθείας από τους παραγωγούς. Λάδι, τυροκομικά προϊόντα, παξιμάδια - αρτοσκευάσματα, μέλι, βασιλικό πολτό, βότανα, γλυκά, ζυμαρικά, ρακί, κρασί, καλλυντικά, αλόη είναι μερικά από τα προϊόντα που θα παρουσιάσουν εκθέτες από κάθε γωνιά της Ελλάδας. 
Στο πλαίσιο των παράλληλων εκδηλώσεων, θα μπορέσετε να παρακολουθήσετε ένα πλήθος μουσικοχορευτικών εκδηλώσεων. Εκατοντάδες οι συντελεστές τους, περισσότεροι από 1.300 χορευτές, περισσότεροι από 90 μουσικοίδεκάδες εκπρόσωποι κρητικών πολιτιστικών σωματείων, αλλά και πλήθος εκπροσώπων πολιτιστικών σωματείων από άλλες περιοχές της Ελλάδας συνθέτουν ένα πολιτιστικό αντάμωμα όσων υπηρετούν τις αξίες των παραδόσεων των ιδιαίτερων περιοχών της χώρας μας.

 
 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

 


Σάββατο 27 Οκτωβρίου

10.30
Η έκθεση ανοίγει τις πύλες της στους επισκέπτες.

12:00
Το Χορευτικό τμήμα του ΚΑΠΗ Δημοτικής Ενότητας Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορευτικό πρόγραμμα.
Χοροδιδάσκαλος: Ευάγγελος Καραΐσκος

13:00
Χορευτικό πρόγραμμα από το ΚΑΠΗ Δημοτικής Ενότητας Θεσσαλονίκης.
Χοροδιδάσκαλος: Ευάγγελος Καραΐσκος

14:00
Χορευτικό πρόγραμμα από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Προφήτη Λαγκαδά.
Πρόεδρος: Ολγα Ποϊκλή.
Χοροδιδάσκαλος: Οδυσσέας Κάκος.

19:00
Εγκαίνια έκθεσης

Τα εγκαίνια θα πραγματοποιηθούν με κάθε επισημότητα, παρουσία πλήθους κόσμου και επισήμων. Το παρών θα δώσουν υπουργοί, βουλευτές, εκπρόσωποι της αυτοδιοίκησης, ο περιφερειάρχης Κρήτης κ. Σταύρος Αρναουτάκης και εκπρόσωποι πολιτιστικών σωματείων της Θεσσαλονίκης.

Τα εγκαίνια θα διανθιστούν με μουσικοχορευτικό πρόγραμμα από τον σύλλογο Κρητών Βρακοφόρων Μακεδονίας, με πρόεδρο & χοροδιδάσκαλο τον κ. Παναγιώτη Βαρότση και από το Σύλλογο Ποντίων Ελευθερίου Κορδελιού, με πρόεδρο την κ. Θεοδώρα Σεμερτζίδου και χοροδιδάσκαλο τον κ. Κωνσταντίνο Νικολαϊδη.

Κυριακή 28 Οκτωβρίου

14:00
Σε συνεργασία με τη Λέσχη Αρχιμαγείρων Ελλάδας και τον Σεφ Γιώργο Τριανταφυλλόπουλο μαγειρεύουμε παραδοσιακές συνταγές με τα Π.Ο.Π., Π.Γ.Ε. & βιολογικά προϊόντα της Κρήτης.

17:30
Σύλλογος Τραγιλιωτών Θεσσαλονίκης "Ορφέας"
Χοροδιδάσκαλος: Ανδρέας Μπακιρτζής.

18:15
Πολιτιστικός Σύλλογος Περιβολακίου Λαγκαδά.
Χοροδιδάσκαλος: Ανδρέας Μπακιρτζής.

19:00
Σύλλογος Κρητών Θέρμης «Η Ξαστεριά».
Πρόεδρος: Αντώνης Φουντουλάκης.
Χοροδιδάσκαλος: Βαγγέλης Γιαννακάκης.

19:45
Ο Σύλλογος Πολιτιστικών δραστηριοτήτων Τριαδίου «Αγιος Γεώργιος» παρουσιάζει χορούς από το Ρουμλούκι & την Μακεδονία.
Πρόεδρος: Ψύχα Στέλλα.
Χοροδιδάσκαλος: Φάλλας Δημήτριος.

20:30
Ο Σύλλογος Έρευνας & Διάδοσης της Κρητικής Παράδοσης «Ιδαία Γη» παρουσιάζει Κρητικούς παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Ζαχαρίας Αλεξανδράκης.
Χοροδιδάσκαλος: Νίκος Κατσιρντάκης.

Δευτέρα 29 Οκτωβρίου

17:45
Το χορευτικό τμήμα του Ι. Ν. Αγίου Γεωργίου Ελευθερίου Κορδελιού παρουσιάζει χορούς από την Μακεδονία
Πρόεδρος: πατήρ Χαράλαμπος Κοτζιακεχίδης.
Χοροδιδάσκαλος: Σωτήρης Καραμίντζιος.

18:30
Ο Λαογραφικός Χορευτικός Σύλλογος «Αντάμωμα» παρουσιάζει χορούς από τα νησιά του Αιγαίου.
Πρόεδρος: Μετεντζιδης Παναγιώτης.
Χοροδιδάσκαλοι: Πέλλα Όλγα & Καραμίντζιος Σωτήρης.

19:15
Ο Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος Φοίνικα Καλαμαριάς παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Χοροδιδάσκαλος: Μαστραντώνη Θώμη.

20:00
Η Χορευτική Ακαδημία Πεύκων παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Μακεδονίας.
Χοροδιδάσκαλος: Βασίλης Αδαμόπουλος
Πρόεδρος: Χρήστος Γερμανός

20:45
Η Ένωση Κρητών φοιτητών Θεσσαλονίκης παρουσιάζει Κρητικούς παραδοσιακούς χορούς.

Τρίτη 30 Οκτωβρίου

17:45
Ο Σύλλογος Τερπνής Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Νούλης Γιάννης.
Χοροδιδάσκαλος: Καραμίντζιος Σωτήρης

18:30
Χορευτικό πρόγραμμα από το Σύλλογο Κερκυραίων Θεσσαλονίκης.
Χοροδιδάσκαλος: Βασίλης Αδαμόπουλος.

19:15
Ο Προοδευτικός Σύλλογος Αρετσούς και Δέρκων παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Μικράς Ασίας.
Πρόεδρος: Σαρηγιάννης Δημοσθένης.
Χοροδιδάσκαλος: Καραμίντζιος Σωτήρης.

20:00
Ο Χορευτικός Όμιλος Δυτικής Θεσσαλονίκης «Το Σεργιάνι» παρουσιάζει Κρητικούς και Λαϊκούς χορούς.
Πρόεδρος: Αγαθή Δερέ.
Χοροδιδάσκαλοι: Ασημίνα Σάρρου και Κατερίνα Καρατζά.

20:45
Χορευτικό πρόγραμμα από τον Ποντιακό Σύλλογο Καλλιθέας Συκεών.
Πρόεδρος: Θόδωρος Κουνατίδης.
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Ζερζελίδης.

Τετάρτη 31 Οκτωβρίου

17:00
Ο Πολιτιστικός Εξωραϊστικός Σύλλογος η «Κηφισιά» παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Ικαρίας και της Νάξου.
Πρόεδρος: Τσαλίκη Περσεφόνη.
Χοροδιδάσκαλος: Παπαδημητρίου Καλυψώ.

17:40
Ο Πολιτιστικός Αθλητικός Σύλλογος εργαζομένων ΔΕΗ Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Βόρειας Θράκης.
Πρόεδρος: Μανικάκης Στράτος
Χοροδιδάσκαλος: Καραμίντζιος Σωτήρης

18:20
Ο Σύλλογος Αγίου Παύλου «Χορόσημο» παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος & Χοροδιδάσκαλος: Βαγγέλης Γιαννακάκης

19:00
Τα Χορευτικά τμήματα Βαρβάρας Χαλκιδικης παρουσιάζουν χορούς από την περιοχή της Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Τριανταφύλλου Φρόσω.
Χοροδιδάσκαλος: Κώστας Βλαχοθεόδωρος.

Τα Χορευτικά τμήματα Παλαιοχωρίου Χαλκιδικής παρουσιάζουν χορούς από την περιοχή της Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Θεμελη Τάνια.
Χοροδιδάσκαλος: Κώστας Βλαχοθεόδωρος.

20:00
Ο πολιτιστικός αθλητικός σύλλογος Σταυρούπολης «Διόνυσος» παρουσιάζει χορούς από τα νησιά του Αιγαίου και από την περιοχή της Μικράς Ασίας.
Πρόεδρος: Χρηστάκος Ιωάννης
Χοροδιδάσκαλος: Ευαγγελία Καρακούτα

Χορευτικό πρόγραμμα από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Καρατάσιου.
Πρόεδρος: Σάκης Λαζαρίδης.
Χοροδιδάσκαλος: Ευαγγελία Καρακούτα

21:00
Ο Σύλλογος Γρεβενιωτών Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Ηπείρου.
Πρόεδρος & χοροδιδάσκαλος: Σάκης Οικονόμου

Πέμπτη 1 Νοεμβρίου

17:45
Ο πολιτιστικός σύλλογος »Επίκουρος» Πολίχνης Θεσσαλονίκης παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς της περιοχής.
Χοροδιδάσκαλος: Οδυσσέας Κάκος

18:30
Χορευτικό πρόγραμμα από την Αναγέννηση Αγίου Νεκταρίου Δενδροποτάμου.
Πρόεδρος. Παναγιώτα Χατζή.
Χοροδιδάσκαλοι: Κωνσταντίνος Κετικίδης & Πολύδωρος Γιαννάκης.

19:15
Η Χορευτική Ακαδημία Πεύκων παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Χρήστος Γερμανός.
Χοροδιδάσκαλος: Βαγγέλης Γιαννακάκης.

20:00
Ο Σύλλογος Σμυρναίων Μικρασιατών Ελευθερίου Κορδελιού παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από την Μικρά Ασία.
Πρόεδρος: Μαρία Δραγάτση.
Χοροδιδάσκαλος: Αλέξανδρος Πετσής.

Ο Λαογραφικός Σύλλογος Νέου Ρυσίου «Η Αρετσού « παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς Κωνσταντινούπολης & Μακεδονίας.
Πρόεδρος: Γιώργος Δημητριάδης.
Χοροδιδάσκαλος: Αλέξανδρος Πετσής.

Παρασκευή 2 Νοεμβρίου

17:00
Χορευτικό πρόγραμμα από το Σύλλογο Αγίας Βαρβάρας Ημαθίας.
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Γιαννόπουλος.

17:45
Το χορευτικό τμήμα του Συλλόγου Γονιμιωτών Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από τα Πετρωτά της Θράκης.
Πρόεδρος: Εφη Δούκα.
Χοροδιδάσκαλος: Μάχη Βελώνη.

18:30
Το ΚΑΠΗ Πενταλόφου με πρόεδρο την Ιφιγένεια Μηλώση και ο Πολιτιστικός Εξωραϊστικός σύλλογος «Φιλάρετος» με πρόεδρο τον Κώστα Γιαχτσή παρουσιάζουν παραδοσιακούς χορούς.
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Καρκάρης

19:15
Το χορευτικό τμήμα του Ιερού Ναού Αγίας Παρασκευής Μενεμένης παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς από την περιοχή της Κρήτης και της Αριδαίας.
Υπεύθυνος τμημάτων: Πατέρας Άγγελος Παρίσσης.

20:00
Χορευτικό πρόγραμμα από το κρητικό τμήμα του Πολιτιστικού Συλλόγου Κατοίκων Νέας Πολιτείας Ευόσμου
ΠρόεδροςΗλίας Ανάπαλης
ΧοροδιδάσκαλοιΝίκος Κατσιρντάκης & Μαρία Ταρπαντζή

20:45
Ο Σύλλογος Κρητών & Φίλων Ωραιοκάστρου «Ερωτόκριτος» παρουσιάζει Κρητικούς παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Εμμανουέλα Παπαδοπούλου.
Χοροδιδάσκαλοι: Νίκος Πατζατζής & Μαρία Ταρπαντζή.

Σάββατο 3 Νοεμβρίου

11:00
Μαγειρική

12:00
Ο Σύλλογος Κουριωτών Καλαμαριάς «Ταξιάρχης» παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Προποντίδας-Ερυθραίας.
Πρόεδρος: Ζαμπέτογλου Δέσποινα.
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας.

12:45
Το χορευτικό τμήμα από το Λαογραφικό Εργαστήρι Πολίχνης «Προμηθέας» παρουσιάζει χορούς από την περιοχή της Ηπείρου.
Πρόεδρος: Παναγιώτης Δρακόπουλος.
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας

13:30
Ο Μορφωτικός Πολιτιστικός Σύλλογος Κριθιάς παρουσιάζει χορούς της Θράκης.
Πρόεδρος: Παμουτιτσής Σωτήρης.
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας.

14:15
Ο Σύλλογος Κατοίκων Δήμου Θέρμης παρουσιάζει χορούς Ντόπιων Κατοίκων Ν. Σερρών.
Πρόεδρος: Μαλούδης Παναγιώτης
Χοροδιδάσκαλος: Γιάννης Ζέττας

15:00
Ο Χορευτικός Όμιλος Δυτικής Θεσσαλονίκης «Το Σεργιάνι» παρουσιάζει χορούς από την Θράκη.
Πρόεδρος: Αγαθή Δερέ.
Χοροδιδάσκαλος: Κωνσταντίνα Θεοδωράκου.

16:00
Ο Σύλλογος Αποδήμων Νικοκλειανών Θεσσαλονίκης παρουσιάζει τοπικούς χορούς.
Πρόεδρος: Μιχάλης Καραγκούνης.
Χοροδιδάσκαλος. Αθανασία Χατζηχαριστού.

17:00
Η Ομάδα Μελέτης και Διάδοσης του Μικρασιατικού Πολιτισμού «Ανατολής Ίχνη» παρουσιάζει χορούς από όλη τη Μικρασιατική Χερσόνησο, τα δυτικά παράλια, την Καππαδοκία, τον Πόντο, την Προποντίδα και τη Λέσβο.
Πρόεδρος: Γιώργος Κατσούπης.
Χοροδιδασκαλος: Βασίλης Γιορανίδης

17:45
Χορευτικό πρόγραμμα από τον πολιτιστικό σύλλογο Άγιος Ιωάννης Θεολόγος Μετέωρων.
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Πολακτσίδης.

18:30
Ο Λαογραφικός Σύλλογος Ευόσμου «Το Γαϊτάνι» παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Εφη Μπουϊκίδου.
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Πολακτσίδης.

19:15
Το Παραδοσιακό χορευτικό Συγκρότημα Δημοτικής Ενότητας Νέας Μαδύτου και ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Ένωση Ασκού» παρουσιάζουν χορούς & τραγούδια της Κωνσταντινούπολης.
Πρόεδρος: Μαρία Γκουτζουβελίδου.
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Βουβάκης

20:00
Χορευτικό πρόγραμμα από τον Σύλλογο Κρητών & Φίλων Γιαννιτσών "Μινωίτες" 
Πρόεδρος: Σταύρος Αυγερινός
Χοροδιδάσκαλος: Νίκος Κατσιρντάκης

20:45
Χορευτικό πρόγραμμα από τον Μορφωτικό Πολιτιστικό Σύλλογο κατοίκων Ηλιούπολης
Πρόεδρος: Αθανάσιος Μέρμηγκας
Χοροδιδάσκαλος: Σάκης Παληογιάννης

Κυριακή 4 Νοεμβρίου

11:00
Ο Λαογραφικός Όμιλος Παπάφη Θεσσαλονίκης παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Γιάννης Παπαδόπουλος.
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Βουβάκης.

12:00
Το παιδικό χορευτικό της Ενορίας του Ι.Ν.Αγίων Κυρίλλου & Μεθοδίου Ευόσμου θα παρουσιάσει τοπικούς χορούς.
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Μαστορόπουλος 

Ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Πήγασος» Δυτικής Θεσσαλονίκης παρουσιάζει χορούς από τον Πόντο και την Μακεδονία.
Πρόεδρος & Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Μαστορόπουλος.
Χοροδιδάσκαλος Ποντιακού τμήματος: Κωνσταντίνος Κετικίδης

13:00
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ένωση Ποντίων Ωραιοκάστρου & Φίλων παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Ηρακλής Τσακαλίδης.
Χοροδιδάσκαλος: Δημήτρης Ζερζελίδης

14:00
Χορευτικό πρόγραμμα από τον Πολιτιστικό Σύλλογο κατοίκων Κάτω Ηλιούπολης Ευόσμου «Αναγέννηση».
Πρόεδρος: Στέλιος Καρούτσος.
Χοροδιδάσκαλος: Οδυσσέας Κάκος

15:30
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ελατοχωριτών Θεσσαλονίκης «Η Σκουτέρνα» παρουσιάζει χορούς από την Ήπειρο.
Πρόεδρος: Ευγενία Καπανίκη.
Χοροδιδάσκαλος: Σωτήρης Σωτηριάδης

16:50
Η Ένωση Ιμβριωτών Μακεδονίας Θράκης παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Παύλος Σταματίδης.
Χοροδιδάσκαλος: Βασίλης Αδαμόπουλος

17:30
Ο σύλλογος Χορού Μονοπάτια παρουσιάζει χορούς από την Μικρά Ασία.
Χοροδιδάσκαλος: Βαρβάρα Πίκουλα.

18:00
Το χορευτικό τμήμα του συλλόγου Μορφωτική Πολιτιστική Κίνηση Νέων Μελισσοχωρίου παρουσιάζει χορούς από την Μακεδονία
Πρόεδρος: Βασίλης Δημητριάδης.
Χοροδιδάσκαλος: Βαρβάρα Πίκουλα.

18:45
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Πενταλόφου παρουσιάζει παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Κλείτος Πετρίδης.
Χοροδιδάσκαλος: Γιώργος Καψάλης

19:30
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Κατοίκων Ευόσμου «Κύριλλος & Μεθόδιος» παρουσιάζει χορούς από την Ανατολική Ρωμυλία (Μαύρη θάλασσα) και την Μικρά Ασία.
Πρόεδρος: Ελένη Δαμιανοπούλου.
Χοροδιδάσκαλος: Μάχη Βελώνη.

20:20
Χορευτικό πρόγραμμα από το Εργαστήρι Κρητικής Παράδοσης & Πολιτισμού Πιερίας «Το Ξαθέρι».
Πρόεδρος: Σίσσυ Ζερβουδάκη.
Χοροδιδάσκαλος: Κωνσταντίνος Αγγελιδάκης.

20:50
Η Παγκρήτια Αδελφότητα Μακεδονίας παρουσιάζει Κρητικούς παραδοσιακούς χορούς.
Πρόεδρος: Πέτρος Ι. Πετρακάκης.
Χοροδιδάσκαλος: Κωνσταντίνος Αγγελιδάκης.

Διοργανωτής έκθεσης: Νεκτάριος Σερμάκης. Κινητό τηλέφωνο: 6932430433
Υπεύθυνοι πολιτιστικών εκδηλώσεων: Νίκη Ντούλα, σε συνεργασία με τον Νίκο Αλβανούδη.
Τμήμα οργάνωσης και πληροφορίες: Νίκος Βαρδάκης.
Την υγειονομική κάλυψη όλων των εκδηλώσεων και όλης της έκθεσης έχει αναλάβει ο Ελληνικός ερυθρός σταυρός.

9 ημέρες η καρδιά των τοπικών προϊόντων θα χτυπά δυνατά στη Θεσσαλονίκη!

Ένα ταξίδι γεύσης, μουσικής, χορού και πολιτισμού!

Οι εκθέσεις "ΚΡΗΤΗ: Η Μεγάλη Συνάντηση" έχουν πραγματοποιηθεί με τη συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης

Περιφέρεια Κρήτης    

Χορηγοί

pagritia trapeza HelloGreece 360 agioli 360px ktel logo 360x90 oli dinosauria logo 360x90 planitario logo 360x90 Selinari 360x90 Nektar 360x90 giok balik 360x90 parana 360x90

Χορηγοί Μετακίνησης - Διαμονής

taxi makedonia 360x90 capsis 360px Kasoudaki metafores logo

Ευχαριστούμε για την στήριξή τους

erythros stavros logo thalassokosmos 360x90

Ευχαριστούμε πολύ τα ΜΜΕ

mme star Mega mme ert Σκαϊ Ant1 Alpha epsilon kontra

Οι εκθέσεις "ΚΡΗΤΗ: Η Μεγάλη Συνάντηση" έχουν τεθεί υπό την αιγίδα των

Ypourgeio Agrotikis Anaptiksis Ypourgeio Esoterikon dioik anasyg Ypourgeio Esoterikon Maked Thrakis Υπουργείου Ανάπτυξης και Ανταγωνιστικότητας Ypourgeio Tourismou eot aigida 2018 Ypourgeio-Nautilias-Aigaiou Dimos Peiraia Επιμελητήριο Ηρακλείου  Επιμελητήριο Λασιθίου Επιμελητήριο Ρεθύμνης Επιμελητήριο Χανίων Κεντρική Ένωση Επιμελητηρίων Ελλάδος Σύνδεσμος Εξαγωγέων Κρήτης Δήμος Αγίου Νικολάου Δήμος Ηρακλείου Dimos Xanion Δήμος Ρεθύμνου Dimos Agiou Vasileiou DimosAmariou Dimos-Anogeion Dimos Apokoronou Δήμος Αρχανών Αστερουσίων Dimos Biannou Dimos Gaudou Δήμος Γόρτυνας Dimos Ierapetras Dimos-Kantanou-Selinou Dimos Kissamou Δήμος Μαλεβιζίου Δήμος Μινώα Πεδιάδας Dimos-Mylopotamou Dimos Oropediou Lasithiou Δήμος Πλατανιά Dimos Siteias Dimos Sfakion Δήμος Φαιστού Dimos Xersonisou Anaptyksiakos Syllogos gynaikon epix tion N Irakleiou Δικτύου Κρητικού Ελαιολάδου Diktyo Ellinidon Gyn Epixeirimation esee oebeni Παγκόσμιο Συμβούλιο Κρητών Παγκρήτια Δημοσιογραφική Ένωση Παγκρητική Ομοσπονδία Ευρώπης Παγκρήτιος Ένωσις Πανελλήνια Ομοσπονδία Κρητικών Πολιτιστικών Σωματείων Syllogos Mesiton Anatolikis Kritis Syndesmos-Elaiokomikon sege Άραβο-Ελληνικό Επιμελητήριο Εμπορίου & Αναπτύξεως EllinoamerikanikoEpimelitirio ellinoafrikaniko epimelitirio Ελληνογερμανικό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Ελληνο-Βραζιλιανό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο EllinovretanikoEpimelitirio Ελληνογερμανικό Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο ellinoisrailino epimelitirio Ελληνοϊταλικό Επιμελητήριο Αθήνας ellinokanadiko-aigida ΕλληνοΚινεζικό Επιμελητήριο Ellino Poloniko epimelitirio Ελληνο-Ολλανδικός Εμπορικός & Βιομηχανικός Σύνδεσμος Ελληνορωσσικό Εμπορικό Επιμελητήριο EllinoSouidikoEpimelitirio Ελληνοσερβική Εμπορική & Βιομηχανική Ένωση Ελληνοτουρκικό Εμπορικό Επιμελητήριο EllinoFinlandiko Epimelitirio ICC Diethnes Emporiko Epimel

Χορηγοί Επικοινωνίας

(Τις διοργανώσεις των εκθέσεων "Κρήτη: Η Μεγάλη Συνάντηση", έχουν στηρίξει με χορηγία επικοινωνίας τα παρακάτω μέσα)

Ethnos ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΩΡΑ Efimerida syntakton Parapolitika   Karfi logo ependysi agrobusiness αρτ Τηλεόραση-Ραδιόφωνο   ATLAS TV 200x80 NeaTV TeleΚρήτη Αθήνα 9.84 Ant1 Δυτικής Κρήτης 97.0 FM athletic radio city 1061 fm Drs 95.3 FM Easy FM 93.2 kanali ena Kriti FM 875 c kritkos kafenes logo Κρητόραμα FM 97.9 lampsi radio 929 LatoFM lyra Notos949 parapolitika kritis 958 Ράδιο Μοίρες rithmos 1045gr Ρυθμός Χανιά 97.4 FM star fm 884 Star FM 97.7 STYLE 100 b Radio SuperFM 896 Chania TopFM Κρήτης V FM 911 Agrothema agonaskritis.gr   aera-gr   alexia   Απόδημοι Κρήτες Chania Post CandiaNews-GR   Ταξιδιωτικός Οδηγός Ελλάδας cracked gr crashonline.gr CretaBlog.gr cretalive cretan gastronomy cretanfoodnews CretaPost Gastronomia periodiko Δια-Κρητικές Υποθέσεις Dina Nikolaou eco zin epikaira Foodme Οδηγός φαγητού grand radio iraklioblog gr kriti mou   Kritika.gr   kritika epikaira   Κρητικά Νέα Κρητική Φωνή   kritikos logos   iatro.gr inotos gr   notospress.gr notosportnews.gr   parapolitika gr Politeia PrismaNews PrismaSport Pyksida rethemnos-gr-logos-xorigos low Ρίζα online Toumba District Travel periodiko festival kritikis kouzinas Volta WomanNews Zarpa gr zougla